WhatsApp, iOS İçin Geçiş Anahtarı Desteğini Duyurdu

Meta çatısı altındaki WhatsApp, yeni bir kimlik doğrulama yöntemi olan geçiş anahtarı desteğini iOS kullanıcıları için sunacağını açıkladı. Kullanıcıların yüz tanıma veya biyometri gibi güvenli kimlik doğrulama yöntemlerini kullanarak oturum açmasına olanak tanıyan ve şifre oluşturma ya da yazma ihtiyacını ortadan kaldıran yöntem kullanıcılar için avantaj sağlayacak.

Apple aygıtlarında Face ID veya Touch ID ile kullanılabilen şifreler, kullanıcının aygıtı tarafından her hesap için benzersiz bir şekilde oluşturulduğundan ve şifre oluşturma ve yazma ihtiyacını ortadan kaldırdığından kimlik avına karşı daha az savunmasız olduğundan geleneksel şifrelerden daha güvenli.

FIDO Kimlik Doğrulamasını temel alan geçiş anahtarlarının kimlik avı, kimlik bilgisi doldurma ve diğer uzaktan saldırı tehditlerine karşı dirençli olduğu kanıtlanmış durumda. Telefon veya bilgisayar işletim sistemleri tarafından yönetilen geçiş anahtarları, bulut tabanlı bir hizmet aracılığıyla kullanıcının cihazları arasında otomatik olarak senkronize ediliyor.

Uygulamanın herkese ulaşmasının zaman alacağını belirtelim. WhatsApp, Ayarlar > Hesap > Geçiş Anahtarları altında geçiş anahtarlarını ayarlama seçeneğini göreceğinizi söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x